Ландшафтний дизайн

     Захоплення садівництвом привело до того, що сьогодні важко когось здивувати різноманітними ландшафтними елементами: альпійськими гірками, водоймами, рабатками. Рівень ландшафтного дизайну та озеленення значно зріс. Вже ніхто не відводить увесь земельний ділянку під город, розбиваючи пару-трійку банальних квітників. Кожен прагне озеленити і прикрасити свій сад оригінально, внести у нього новизну, зробити його неподібним до інших. Сьогодні практично немає недостатку в якісному рослинному матеріалі та спеціалізованій літературі, а тим більше завжди може прийти на допомогу всесвітня мережа. Але, як і в будь-якій справі, в ландшафтному дизайні є безліч нюансів, які в основному відомі спеціалістам.

 

     На практиці ландшафтний дизайн є мистецтвом, яке розглядає одночасно три аспекти, а саме перебуває на їх зламі.

 

- інженерний аспект - проектування, архітектура, будівництво;
- біологічний аспект - знання з ботаніки та рослинництва;
- культурологічний аспект - відомості з історії культури та філософії.

 

     У ландшафтному дизайні кожна деталь, навіть якщо вона не несе смислове навантаження, повинна бути на своєму місці. При організації простору ділянки все повинно бути продумано та пропорційно заздалегідь. Правильно підібрані рослини, ідеально поєднані елементи дизайну - це те, з чого складається краса і гармонія саду, його архітектурна цінність.

 

     Виходячи з цього, ландшафтний дизайн все ж є окремим випадком більш загального поняття - ландшафтного проектування.

 

     Проект завжди є запорукою оптимального виконання робіт. Наприклад, коли ми будуємо будинок за проектом, ми можемо оцінити його зовнішній та внутрішній вигляд, розрахувати графіки виконання робіт (скільки це займе часу), зрозуміти, чи вистачить у нас фінансових ресурсів для реалізації проекту, або ж варто щось змінити.

 

     Всі ці аспекти мають місце й при розбивці саду. Щоб зробити вдалий ландшафтний проект планування саду, недостатньо мати гарний смак. Потрібен досвід і достатні знання у сфері ботаніки, садівництва, ландшафтної архітектури та навіть інженерного діла, а тепер вже й знання в галузі комп'ютерної візуалізації.

 

     Загалом, процес ландшафтного проектування можна розбити на кілька етапів:

 

1. Виїзд дизайнера на об'єкт ландшафтного проектування та вивчення території. На план наносяться межі ділянки, будівлі, комунікації та насадження, вивчається ґрунт та гідрологічний стан ділянки, а також аналізується інсоляційний режим.

 

2. Потім, якщо є необхідність, здійснюється геодезичне та фітологічне обстеження, а також інвентаризація зелених насаджень.

 

3. Після розмови з замовником дизайнер намічає кілька ескізів озеленення та благоустрою території.

 

4. Обравши найбільш оптимальний ескіз з урахуванням думки замовника, ландшафтний архітектор складає генеральний план.

 

5. Підбираються рослини, які будуть використані при створенні різних ландшафтних елементів.

 

6. Маючи готовий генеральний план та список рослин, спеціалісти складають кошторис.

 

7. Процес завершується розробкою робочих креслень ландшафтного проекту.